به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، همایش  تسهیلگران زن روستایی با حضور بانوان تسهیلگر صندوق های اعتباری خرد زنان  روستایی شهرستان و همچنین تمامی اعضای صندوق زنان روستای درمیان در محل این روستا در روز شنبه سوم آذر ماه 97 برگزار گردید. این برنامه که با مشارکت فرمانداری  شهرستان، بخشداری مرکزی، اداره ورزش و جوانان شهرستان و به همت مدیریت جهاد کشاورزی برگزار شد، با پیاده روی بانوان شرکت کننده  راس ساعت 7:30 از محل بخشداری قدیم روستا آغاز گردید و تا محل سالن اجتماعات مسجد جامع روستا ادامه یافت.
 این همایش که با هدف توانمند سازی تسهیلگران  زن و در راستای تسهیل و زمینه سازی ارتباط و تعامل بهتر بین اعضای جوامع روستایی خصوصا بانوان روستایی و همچنین با صندوق های خرد زنان  در روستا  تشکیل گردید با استقبال جامعه هدف شهرستان همراه شد.
سخنرانان همایش نیز از جمله معاون فرماندار آقای مهندس ملاکی با تاکید بر نقش زنان در اقتصاد خانوار روستایی، توجه به مشاغل خانگی و استفاده از وام های  خرد در این راستا اشاره نمود  و آنرا  زمینه ای جهت توانمند سازی خانواده ها و بهبود معیشت دانست.
رییس اداره ترویج شهرستان  نیزضمن خیر مقدم به حاضرین و مدعوین، به  فعالیت 23 صندوق اعتباری خرد زنان از سال 84  تا کنون در شهرستان اشاره نمود و هدف از تاسیس این صندوق ها را  توانمند سازی  اقتصادی و اجتماعی زنان روستایی اعلام کردند و یادآور شدند سرمایه برخی از این صندوق ها  بالغ بر 1میلیارد ریال می باشد. سپس خانم مهندس میرزایی کارشناس مسوول امور زنان روستایی  مدیریت هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی نیز  به فعالیت های صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی و اهمیت آن اشاره کرد و یادآور شد در سال 96  صندوق اعتباری روستای درمیان به عنوان نمونه ملی کشوری معرفی شده است.
در ادامه  ضمن تقدیر  از مدیر عامل صندوق اعتباری روستای درمیان، سرکار خانم طاهره درمیانی و تقدیم لوح تقدیر فرماندار به ایشان، از 7 نفر از اعضای فعال این صندوق با اهدای لوح تقدیر فرماندار و جوایزی به رسم یاد بود تقدیر بعمل آمد. در پایان نیز با مشارکت فرمانداری، بخشداری و اداره ورزش و جوانان شهرستان به قید قرعه به 40 نفر از شرکت کنندگان در برنامه پیاده روی و همایش، جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید.